Deze data, informatie en kennis stellen wij beschikbaar aan onze partners, zoals gemeenten, regio’s, bedrijven en het onderwijs. Voorbeelden hiervan zijn onderzoeken naar de ruimtebehoefte van bedrijven, monitors en webinars.
Monitor bedrijventerreinen
De meest recente informatie over bedrijventerreinen publiceert de provincie elk jaar in een magazine. Hierin lees je onder andere over de gronduitgifte op bedrijventerreinen, hoeveel mensen op bedrijventerreinen werken, de voortgang van verduurzaming en grootschalige logistiek. Het gaat om de stand op 1 januari 2025.
Lees het magazine Feiten en cijfers Brabantse bedrijventerreinen
Monitor detailhandel en retail
De laatste informatie over retail is de stand van 1 januari 2025. In het dashboard vind je cijfers over onder andere de leegstand van winkels en hoeveel winkels in gebruik zijn in Brabant.
Meer cijfers
Er is een kaartweergave beschikbaar, waar je actuele gegevens over Brabantse bedrijventerreinen en daar gevestigde bedrijven kunt vinden. Bijvoorbeeld de beschikbare ruimte op bedrijventerreinen, het aantal werkzame personen en de typen bedrijfsactiviteiten op een terrein.
Bekijk meer (gedetailleerde) cijfers over werklocaties in het dataportaalJaarlijkse dataverzameling
De provincie verzamelt elk jaar cijfers over werklocaties. Dit gaat om gegevens over bedrijventerreinen en werkgelegenheid. De gegevens over bedrijventerreinen worden door gemeenten aangeleverd voor het Integraal Bedrijventerreinen Informatie Systeem (IBIS). Voor werkgelegenheid werken wij via BIJ12 samen met de andere provincies aan het Landelijk Informatie Systeem Arbeidsplaatsen (LISA). Dit onderzoek verloopt via een vragenlijst die bedrijven ontvangen van onafhankelijk onderzoeksbureau Ipsos I&O.