Toekomstdenkers op Dutch Design Week


De toekomst voorspellen? Daar beginnen we niet aan. Erover nadenken wél. Daarom zoekt de provincie Noord-Brabant op de Dutch Design Week ‘Toekomstdenkers’. Mensen die verder kijken dan één oplossing en snappen dat keuzes voor de toekomst bijna nooit op zichzelf staan. Van 17 tot en met 25 oktober staat het Brabant Ontmoet Café op het Ketelhuisplein in Eindhoven.

Rubik's Kubus

De toekomst van Brabant is geen simpele puzzel. Verander je iets aan de ene kant, dan heeft dat gevolgen voor de andere kant. Net als een Rubik's kubus eigenlijk. Daarom helpt het om verder te kijken dan één oplossing. En daarvoor zijn Toekomstdenkers nodig. Want juist met de Provinciale Statenverkiezingen voor de deur, zijn de keuzes voor de toekomst belangrijker dan ooit.

Wat dat zijn, Toekomstdenkers? Mensen die uit hun eigen bubbel stappen en verschillende ideeën samenbrengen, en werken aan een Brabant dat klaar is voor de toekomst. Zoals bedrijven die innovatieve producten kweken, boeren die gewassen met natuur mixen of een theater dat energie opwekt voor een hele buurt.

In deze video wordt het thema Toekomstdenkers verder toegelicht:

Oplossing

In het Brabant Ontmoet paviljoen van de provincie Noord-Brabant op Dutch Design Week ontdek je hoe meer over Toekomstdenkers. Niet in beleidsstukken of dikke rapporten, maar door verbeeldingskracht. Stap in de wereld van Toekomstdenkers en ontdek hoe de provincie werkt aan onderwerpen die ons allemaal raken. Ervaar zelf hoe moeilijk die puzzel nou eigenlijk is: hoe kom je dichter bij een oplossing?

Word ook Toekomstdenker en speel mee met de Toren van Overmorgen, ontworpen door bureau Cocosmos en BrabantKennis. Een spel van balans én van verschillen, waarin wonen, natuur, landbouw, energie en economie allemaal een plaats moeten krijgen.

Draag 'm

Ben jij jonger dan 30 en heb je ideeën over hoe het beter kan in Brabant? Grote kans dat die nog niet bij de provincie zijn aangekomen. Dat willen we veranderen! Ontwerpbureau de Reuringdienst bedacht een manier voor de provincie om beter aan te kunnen sluiten bij jongeren. Een unieke vorm om jouw mening uit te dragen.

Gebruik je Stem

En als je dan straks bij de Provinciale Statenverkiezingen jouw stem uitbrengt, wat gebeurt daar dan mee? Ontwerpwerk bedacht een stempotlood waar je je hoofd in kunt steken en dat laat zien wat er dan gebeurt.

Dat en nog veel meer voorbeelden van hoe de provincie werkt aan de toekomst van Brabant is te zien op Dutch Design Week. Het Brabant Ontmoet Café van de provincie Noord-Brabant staat op het Ketelhuisplein en is gratis toegankelijk. Van harte welkom!


Contact Brabant Ontmoet

Heb je vragen? Neem dan per e-mail contact met ons op.