Dossier: Agro en food

Landbouw en (voedsel)industrie zijn van oudsher twee gescheiden werelden. In West-Brabant worden beide in een speciaal project samengebracht: Suiker Unie en de Tuinbouw Ontwikkelings Maatschappij gaan er kassen en bedrijven bij elkaar brengen. De provincie steunt het initiatief.

Het clusteren van de landbouw en (voedsel)industrie biedt een aantal grote voordelen. Zo is er meer ruimte voor innovatie en kunnen energiestromen worden uitgewisseld. Dat is goed voor de duurzaamheid. Een mooi bijeffect is dat er door het verplaatsen van kassen naar het cluster plekken vrijkomen die kunnen worden teruggegeven aan de natuur. Andersom geldt dat het clusteren het landschap zou kunnen ontsieren. De uitdaging is om dit te voorkomen door het zo goed mogelijk in het landschap in te passen.

Nieuwe naam
Eind 2009 kondigden initiatiefnemers Suiker Unie en TOM aan dat zij het Agro & Food Cluster omdopen tot Nieuw Prinsenland.

Plannen Agro & Food Cluster

De provincie heeft samen met een aantal partners plannen opgesteld voor het Agro & Food Cluster West-Brabant.

Procedure Agro & Food Cluster

De plannen voor het Agro & Food Cluster zijn op 1 juni 2010 door Gedeputeerde Staten vastgesteld.

Achtergrondinformatie Agro & Food Cluster

Bedrijven in de agrarische en voedingsmiddelenindustrie gaan samenwerken naast suikerfabriek in Dinteloord.